China Mobile dobiera się do przychodów App Store

Trochę to nas rozbawiło, ale sprawa może być poważna. Jak donosi serwis AllThingD, China Mobile, jedyny operator na świecie, który liczbę użytkowników iPhone’a liczy w milionach, pomimo tego, iż nie działają w jego sieci - chciałby uszczknąć z 30% prowizji, jaką App Store pobiera od każdej sprzedanej aplikacji. Zobaczymy co będzie dalej …

Apple największym producentem smartphone'ów

Jak donosi grupa IDC, Apple w drugim kwartale tego roku objęło prowadzenie jeśli chodzi o ilość sprzedanych telefonów typu smartphone. Sprzedawszy ponad 20 mln iPhone’ów wyprzedziło pozostałych graczy, których nazw tutaj nie wymienimy :-)

OS X Lion - pobrana wersja oficjalna

OS X Lion pobrany, zainstalowany. Wszystkie (przynajmniej nam znane) błędy jakie doskwierały w wersjach dla deweloperów zostały poprawione. Wizualny lifting powiedzą niektórzy. Przebudowa systemu, mówimy my :-) iCloud zapowiada się wyśmienicie - będzie to przełom w ekosystemie.

Użytkownicy iPhone najbardziej zadowoleni z wyboru

Jak donosi agencja ChangeWave, która przeprowadziła badanie na próbce 4 163 posiadaczy smartfonów, najbardziej zadowolonymi z wyboru są oczywiście użytkownicy iPhone’a. Ponad 70% posiadaczy iPhone wybrało najwyższą kategorię “Very satisfied”. Dla porównania osoby korzystające z: “googlofonów” 50%, Windows OS 27% a RIM/Blackberry 26%. Nic w tym dziwnego, sukces bowiem tkwi w ergonomii a nie funkcjonalności.

Więcej szczegółów na: http://www.changewaveresearch.com/articles/2011/smart_phones_20110718.html